Zöld hírek kategória bejegyzései

Fenntarthatósági témahét

Víz, csapvíz, ásványvíz, patakvíz – mindegyik szerepelt a 4.b és 4.d március 21-i sétáján, ahol vizsgálódtak, kóstoltak, tapasztalatokat szereztek a gyerekek.

Kategória: Alsó tagozat, Zöld hírek | Szóljon hozzá most!

Happy hét

Népszerű a vízivás, sokan választják a cukros üdítő helyett…

Kategória: Alsó tagozat, Felső tagozat, Zöld hírek | Szóljon hozzá most!

Fenntarthatósági Témahét

Fenntarthatósági Témahét – 2019. március 18–22. A 2019. évi Fenntarthatósági Témahét témakörei a közösségi közlekedés, a víz és a Globális Célok közül a „3. Egészség és jóllét”, a „11. Fenntartható városok és közösségek” és a „13. Fellépés az éghajlatváltozás ellen” … Egy kattintás ide a folytatáshoz….

Kategória: Aktuális, Zöld hírek | Szóljon hozzá most!

HAPPY hét

HAPPY hét – 2019. március 18-22. „Magyarországi vízfogyasztást népszerűsítő program a fiatalok körében” A héten kérünk mindenkit, hogy próbálja ki a vízivást a cukros üdítők helyett! Ezért a büfé előtt, az aulában és az ebédlőben a szünetben találtok csapvizet, amit … Egy kattintás ide a folytatáshoz….

Kategória: Aktuális, Zöld hírek | Szóljon hozzá most!

Téli madáretetés

Elérkezett a hideg idő és ezzel együtt a madáretetés időszaka. A 6.D osztály vállalta iskolánkban a madarak etetését. Ennek keretében madártani órán vettek részt és madáretetőket készítettek, melyek az udvaron várják majd a didergő kis állatokat.

Kategória: Felső tagozat, Zöld hírek | Szóljon hozzá most!

Erdei iskolában járt a 6.b

2018. október 25-én a 6.b osztály Erdei iskolában járt, melynek témája az Állatok nyomában volt. Tanulóink először interaktív foglalkozás keretében bővítették ismereteiket a témában, majd erdei túra során figyelhették meg az állatok nyomait és gyönyörködhettek az őszi erdő szépségeiben. További … Egy kattintás ide a folytatáshoz….

Kategória: Felső tagozat, Zöld hírek | Szóljon hozzá most!

Elem,- mobilgyűjtés október végéig

Gyűjtés helyszíne: csütörtök reggel a büfénél, a hét többi napján 309-es teremben.

Kategória: Aktuális, Zöld hírek | Szóljon hozzá most!

Őszi kirándulás

Szeptember 11-ét iskolánk tanulói a természetben töltötték. Az alsósok Malomvölgyben, a felsősök Égervölgyben sétáltak, játszottak, növényeket gyűjtöttek s élvezték a jó időt.    

Kategória: Alsó tagozat, Felső tagozat, Zöld hírek | Szóljon hozzá most!

Kültéri tanterem

A Diákönkormányzat napjának kiemelkedő eseménye volt iskolánk új oktatási helyszínének átadása. A “Mecsek” terem az új asztalokkal, a nagyméretű ötödölő játékkal, a zöld növényekkel, a Mecsek növényeit bemutató képekkel lehetőséget biztosít szabadtéri foglalkozások tartására.    

Kategória: Zöld hírek | Szóljon hozzá most!

Kültéri tanterem

Május végén zárul Ökoiskolai pályázatunk, melynek keretében egy kültéri oktatási helyszínnel gazdagodik iskolánk. A terem kialakítása, felszerelése közös munkával készült.  

Kategória: Aktuális, Zöld hírek | Szóljon hozzá most!