Iskolánk hittanos tanulói tanulmányi kiránduláson vettek részt Horvátországban, Eszék városában. A kényelmes vonatos utazást követően elsőként az eszéki ferences templomot keresték fel, ahol Zoltán atya fogadta a csoportot. A diákok érdekes előadást hallhattak a ferences szerzetesekről, Eszék történetéről, valamint megismerhették azt a Szűz Mária-kegyszobrot is, amelyet egykor Máriagyűdről menekítettek Eszékre.
Ezt követően az eszéki óváros, a Tvrda nevezetességeivel ismerkedtek meg, megcsodálták a régi épületeket és az erőd falait. A program részeként megtekintették a délszláv háború emlékét őrző kiállított harckocsit és a híres kis Fiatot is, amely a horvátok ellenállásának egyik jelképe lett.
A városnézés után egy kis fagyizás következett, majd kompra szállva átkeltek a Dráván, hogy ellátogassanak a híres eszéki állatkertbe. Az állatkert számos érdekes látnivalóval és maradandó élménnyel gazdagította a gyerekeket. A nap végén az eszéki székesegyházban adtak hálát a közösen átélt élményekért.
Hazautazás előtt még rövid időre egy bevásárlóközpontba is ellátogattak, majd sok szép emlékkel gazdagodva tértek vissza Pécsre.
Köszönjük Kelemen Gábor hitoktatónak a tartalmas és élményekben gazdag kirándulás megszervezését!
Képes összeállításunkban a nap legszebb pillanatai elevenednek meg.



















































